Açıklama

Web tasarımı bilginiz olmadığı takdirde siteyi tasarlattığınız firmaya bağımlı kalabileceğiniz bir site türüdür. Statik web siteleri daha çok görsel programlarla hazırlanan sitelerdir.Programlama bilgisi gerektirmez. Web tasarımcı tarafından hazırlanan site sitenin yayınlanacağı server'a kopyalanır ve site yayına girmiş olur.

 

Statik web sayfalarının içeriği tasarlayan firma veya kişi tarafından değiştirilir. Örnek vermek gerekirse yapı firması ürünleri satan bir firmamız olsun firma bize başvurarak bir statik site istediğini söyler ve bilgileri bize verir yapı firmasının ürünler bölümünde kalemler olsun site tasarlanır ürünler bölümünde 20 kalem gösterilmektedir işlem tamamlanmış olur site yayına girer aradan 1 ay geçer yapı firmasının yeni kalem ürünleri çıkar yapı firması siteye yeni ürünlerini eklemek ister ama web sayfası statik olarak tasarlandığı için bu değişiklikleri yapamaz ve siteyi yapan firmaya başvurur siteyi yapan firma değişiklikleri yapar ve web sitesini tekrar yayınlanacağı server'a kopyalar ve site yayına girmiş olur.

Bu tip tasarımlarda siteyi yaptırdığınız firmaya bağlı kalarak hareket edersiniz. Site içerisindeki resim değişimi, fiyat değişimi gibi uygulamaları firmadaki yetkili kişi düzenlemeleri yaparak tekrar FTP’ ye atar ve site istediğiniz gibi olur. Bu da haliyle cebinizden daha çok para çıkması anlamına gelir. 

Bu nedenle statik web sitesi yaptıracak bir kişinin sitede fazla güncelleme yapmaması kendi açısından daha iyi olacaktır.

2002 © 2019 Siyahcadde Reklam Tanıtım Hizmetleri | Her hakkı saklıdır. | SiteMaps